free webpage counters علائم بیماری ها
دسته بندی

علائم بیماری ها

مدفوع سبز

مدفوع سبز

بطور معمول، مدفوع سبز نتیجه خوردن موادی مانند اسفناج، برخی از داروها و یا مکمل های آهن است. در نوزادان دفع مدفوع، به رنگ سبز تیره بوده و مکونیوم نامیده می شود.

1396/09/27
گودی های سیاه زیر چشم

گودی های سیاه زیر چشم

خستگی تنها دلیل گودی های سیاه زیر چشم نیست. گاهی اوقات گودی های سیاه زیر چشم، فقط سایه های پلک پف کرده و یا هاله زیر چشم است که در حالت طببیعی به دنبال بالا رفتن سن ایجاد می شود.

1396/07/16
گاز روده

گاز روده

گاز روده همیشه در سراسر طول دستگاه گوارش، از معده تا مقعد وجود دارد. ما تنها زمانی متوجه گاز روده می شویم که بیش از حد باشد و یا باعث درد شود.

1396/07/17
کمر درد

کمر درد

ستون فقرات ستونی از بیش از 30 استخوان (مهره) است که با هم توسط عضلات، تاندون ها و رباط نگه داشته شده اند و لایه ای از دیسک ضد ضربه بین آنها وجود دارد.

1396/07/17
قرمزی چشم

قرمزی چشم

قرمزی چشم یک مشکل شایع است که می تواند یک یا هر دو چشم به آن مبتلا شود، قرمزی چشم ناشی از پر خونی رگ های خونی گسترده شده در سطح چشم به علت التهاب،(معمولا از نوعی تحریک یا عفونت) می باشد.

1396/07/17
عرق شبانه

عرق شبانه

تعریق شبانه بخشی از عرق کردن در هنگام شب می‏باشد که ممکن است لباس خواب و یا ملافه را خیس کرده و ناشی از برخی علل زمینه‏ای باشد.

1396/07/17
سوزش ادرار

سوزش ادرار

سوزش ادرار، احساس ناراحتی یا سوزش هنگام ادرار کردن است. این درد معمولا در مجرای ادرار که ادرار را از مثانه به بیرون می برد و یا مناطق اطراف اندام تناسلی (کف لگن) احساس می شود.

1396/07/17
سوختن پا

سوختن پا

سوختن پا (احساس دردناک داغی در پا است) که می تواند خفیف یا شدید باشد. در برخی موارد، ممکن است به قدری دردناک باشد که این درد سبب اختلال در خواب شود.

1396/07/17
سرگیجه

سرگیجه

سرگیجه می تواند از یک احساس زودگذر تا اختلال از دست دادن تعادل باشد که عملکرد طبیعی را غیر ممکن می سازد.علل سرگیجه با توجه به علائم آن متفاوت است.

1396/07/17
سرفه

سرفه

سرفه، پاسخ بدن به تحریک گلو و راه های هوایی است. تحریک، منجر به ارسال پیام سرفه از اعصاب به مغز می شود. مغز به عضلات شکم و دیواره قفسه سینه برای فشار دادن قوی هوا به ریه ها پیام می دهد تا عامل تحریکی را خارج کند.

1396/07/17
سرفه خونی

سرفه خونی

هر تغییر در ریه می تواند باعث ایجاد سرفه خونی شود. سرفه خونی اشکال مختلف دارد، می تواند خون قرمز روشن یا صورتی و پر از کف، یا با خلط مخلوط شده باشد.

1396/07/17
سردی دست ها

سردی دست ها

داشتن دست های سرد حتی زمانی که فرد در یک محیط سرد نیست شایع است. اغلب، داشتن دست های سرد بخشی از واکنش طبیعی بدن به تنظیم دمای بدن بوده و نباید باعث نگرانی شود.

1396/07/17
سردرد

سردرد

سردرد عبارت است از درد در یک ناحیه از سر. سردرد ممکن است در یک یا دو طرف سر اتفاق بیفتد، در یک ناحیه مجزا از سر ایجاد شود، یا به سایر نقاط منتشر شود. سردرد ممکن است شدید، با حس ضربان یا درد مبهم باشد.

1396/07/17
سایش پوست

سایش پوست

به معنی آسیب ناخواسته پوست و از دست رفتن لایه بالایی پوست (اپیدرم) تعریف می شود. لایه برداری پوست ممکن است به علت آسیب مستقیم پوست مانند آفتاب سوختگی یا عفونت باشد.

1396/07/18
درد مفاصل

درد مفاصل

نقطه ای که دو یا چند استخوان متصل می شوند مفصل نامیده می شود.درد مفاصل ناراحتی است که از هر مفصل ناشی می شود. درد مفاصل گاهی اوقات ورم مفاصل نیز نامیده می شود.

1396/07/18
درد مچ پا

درد مچ پا

مچ پا خود یک شبکه پیچیده از استخوان ها، رباط ها، تاندون ها(انتهای عضلات) و عضلات است. به گونه ای که وزن بدن را تحمل کند، مچ پا می تواند در معرض ابتلا به آسیب و درد باشد.

1396/07/18
درد لگن

درد لگن

درد لگن شکایت رایجی است که می تواند توسط طیف گسترده ای از مشکلات ایجاد شود. محل دقیق درد لگن می تواند سرنخ با ارزشی در مورد علت زمینه ای درد باشد.

1396/07/18
درد کشاله ران (مردان)

درد کشاله ران (مردان)

درد کشاله ران در ناحیه درونی، بالای ران و پایین شکم دیده می شود.درد کشاله ران ممکن است بلافاصله پس از آسیب رخ داده و یا به تدریج در طول هفته ها یا حتی ماه ها پدیدآمده باشد.

1396/07/18
درد عضلانی

درد عضلانی

درد عضلانی می تواند از درد خفیف تا درد طاقت فرسا باشد. هر چند که اغلب تصور می شود در فاصله چند روز از بین می رود، گاهی اوقات درد عضلانی می تواند برای ماه ها ادامه پیدا کند.

1396/07/19
درد شکمی

درد شکمی

دیگر واژه هایی که به جای درد شکمی استفاده می شوند عبارتند ازدرد معده، درد شکم، درد روده و درد شکمی که می تواند آرام یا شدید، بصورت پیوسته یا مقطعی، حاد یا مزمن (هفته ها و ماهها) باشد.

1396/07/19